Digitalt Öppet hus!

Digitalt Öppet hus!

Varmt välkommen till Digitalt Öppet hus 20 & 28 jan kl. 18

Hur deltar jag?

Klicka på länkarna bredvid den utbildning (se nedan) som har en livegenomgång. Genomgångarna hålls via Teams, ett program som möjliggör att vi kan visa videomaterial för dig som besökare. Du behöver inte ladda hem något eftersom det funkar utmärkt via din webbläsare och du kommer att kunna ställa frågor via en chattfunktion. Länkarna till genomgångarna läggs upp när datumet för öppet hus närmar sig.

Hålltider

Livepresentation Utbildningar: kl. 18
Utbildningar har två livepresentationer med samma innehåll, en den 20/1 och en den 28/1. (Länkar kommer finnas jämte respektive utbildning nedan)

DET HAR VARIT STRUL MED TEKNIKEN IDAG!

Chatta med oss: kl. 18-20 KLICKA HÄR
Här kan vi guida dig rätt och svara på frågor om boende, elevhälsa, SYV eller frågor till rektor, internatföreståndare, fritidspersonal m.fl.

Kan man se presentationerna i efterhand?

Ja, vi kommer spara livepresentationerna så att vi kan lägga upp dem på Youtube och länka från hemsidan.

Har du inte möjlighet att vara med våra digitala öppna hus och vill veta mer om Ryssbygymnasiet eller har frågor så går det bra att kontakta vår studie- & yrkesvägledare Elin på 0372-40852 eller elin.larsson@ryssbygymnasiet.se